Dlaczego warto?

angielski Elbląg

Angielski dla dzieci – czy warto?

Dzieci uczące się języka obcego od wczesnego dzieciństwa dużo szybciej osiągają płynność w mówieniu i mają lepszą wymowę, ale także szybciej rozwijają się intelektualnie. Efekty doświadczeń innych krajów w dziedzinie wczesnego nauczania języków obcych pokazały, że dzieci znające chociaż jeden język obcy posiadają lepszą zdolność swobodnego komunikowania się i nawiązywania znajomości – również w języku ojczystym.

Szczególnie ważny jest dziś dla polskich dzieci język angielski. Dobra znajomość angielskiego to podstawa w czasach rosnącej integracji europejskiej. Jest to najpowszechniejszy językiem w krajach UE (jest znany przez ok. 50% całej populacji Unii). Warto zadbać, aby młodzi Polacy posługiwali się nim jak najlepiej, co da im większe możliwości w przyszłym dorosłym życiu.

Oprócz zapisania dziecka na profesjonalny kurs językowy warto zadbać o edukację również w domu. Najlepsze rezultaty daje połączenie kursu prowadzonego przez przeszkolonego lektora z osobistym zaangażowaniem rodziców w proces nauczania. Dlatego ważne jest, aby rodzice znali metodę nauczania języka, z jakiej korzysta dziecko. Pozwala to na skuteczną i efektywną kontynuację nauki i zabaw, a także na powtarzanie materiału w domowym zaciszu.

W szkole angielskiego w Elblągu